Aslanapa’da Çöplerin Ayrışımı İçin Pankart

  • 13 Ekim 2015
  • Aslanapa’da Çöplerin Ayrışımı İçin Pankart için yorumlar kapalı
  • 2.186 kez görüntülendi.

Belediyemizce İlçemizin muhtelif yerlerinde bulunan KIRMIZI ve GRİ çöp konteynerlarının kullanımı hakkında vatandaşlarımızı uyarmaya devam ediyoruz. İlçemizdeki çöpler şişe, kağıt, plastik, ambalaj ve evsel çöp olarak toplanıyor.

Katı Atık Birliği tarafından ilçemize getirilen çevre dostu çöp konteynerları bir süredir halkımızın hizmetinde. Çöpler sınıflandırılarak geri dönüşüm ile ekonomiye katkı sağlanacak, ayrıca çöpler katı atık birliğinin tesislerinde, enerjiye dönüştürülerek, ülke ekonomisine katkı sağlanacaktır.

İlçemiz halkından çöplerini sınıflandırarak ilgili Konteynerlara atmalarını talep eden Belediye Başkanımız Sayın Asaf AKAR; Her atığı çöp konteynerlarına atılmamasını, KIRMIZI Konteynerlara Kül atıklarını GRİ Konteynerlara Evsel Atıkların atılmasını, yüklenici firma evsel ve geri dönüşümü olan çöpler ile  organik çöpleri 0,80 kuruştan külleri ise 0.20 kuruştan ücretlendirdiğini,  Belediyemizce kırmızıya boyanan ve ve üzerinde KÜL yazan konteynerlara kül ve benzeri atıklar diğerlerine ise organik atıkların atılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini, gerekli hassasiyet gösterilmediği halde Belediyemizce Katı Atık Birliğine ton hesabı olarak ücretlendirilmektedir. Haliyle KIRMIZI Konteynerlara değilde GRİ Konteynerlara atılırsa bedeli daha yüksek ödeneceğini belirtmiştir.SAM_1115 SAM_1116 20141119_160719 20141119_161557ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ