Aslanapa Belediyesi’nden Yangın Tatbikatı

  • 29 Eylül 2017
  • Aslanapa Belediyesi’nden Yangın Tatbikatı için yorumlar kapalı
  • 1.030 kez görüntülendi.

Aslanapa Belediyesi tarafından , Aslanapa İtfaiyesi işbirliğinde belediye çalışanlarına yönelik yangın tatbikatı ve eğitimi gerçekleştirildi.

Eğitimde yangın çıkış sebepleri, yangınların sınıflandırılması, etkenleri, yangın yerindeki tehlikeler ve hareket tarzı, mücadele ve müdahale yöntemleri, yangın söndürmede kullanılan maddeler, söndürme prensipleri, acil durumlarda alarm ve tahliye planlaması gibi konular hakkında bilgi verildi.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan  Aslanapa Belediye Başkanı Asaf AKAR, “Düzenlediğimiz eğitim programlarıyla çalışanlarımızın sürekli bilgi birikimini artırıyoruz. Bu eğitimle de çalışanlarımız herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılması gerekenleri öğrendi. Yangına donanımlı bir şekilde müdahale edilmesi hayatı önem taşımaktadır. Bizim önceliğimiz özellikle çalışanlarımızın can güvenliğini sağlayabilmektir. Bu gibi ve buna benzer çalışanlarımıza yönelik eğitim çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Eğitimin ardından katılımcılar, uygulamalı tatbikat gerçekleştirdi. Ardından belediye çalışanları itfaiye ekiplerinin kontrolü altında yakılan ateşi yangın tüpüyle söndürdü. Tatbikatın başarılı olmasının ardından katılımcıların fotoğraf çekilmesiyle eğitim sona erdi.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ